Porady

Jak goją się brwi po PMU?

Jak się goją brwi po zabiegu?


W tym poście chcę Wam troszkę rozjaśnić sytuację DLACZEGO BRWI PO WYGOJENIU
WYGLĄDAJĄ „INACZEJ”


Makijaż permanentny jest coraz bardziej rozwijającą się dziedziną pigmentacji. Wprowadzane są nowe techniki, a jakość pigmentów jest już na bardzo wysokim poziomie.
W makijażu permanentnym wprowadzamy barwnik za pomocą specjalnych igieł. W efekcie finalnym ma podkreślić jak najbardziej nasz naturalny wygląd.
Po wykonaniu takiego zabiegu w odstępie ok 4-8 tyg zabieg należy powtórzyć.
Zapytasz z pewnością dlaczego taki okres i dlaczego nie wcześniej?
A to dlatego, że cały proces wymiany naskórka trwa ok 28 dni ( u osób dojrzałych dłużej).
Należy pamiętać o tym ,że po zabiegu gojenia pigment utrwala się i i rozjaśnia zarastając warstwą naskórka.
W trakcie zabiegu makijażu permanentnego pracujemy na granicy naskórka i skóry właściwej. Skóra po zabiegu musi przejść spokojnie wszystkie fazy gojenia. Po odpadnięciu strupka, na obszarze pigmentowanym bardzo często widoczna jest błona, której nie wolno złuszczać, czy usuwać. Brwi w całym okresie gojenia pielęgnujemy z zastosowaniem odpowiednich preparatów zaleconych przez linergistę.. Po 4-6 tyg od zabiegu następuje ostateczne osadzanie pigmentu, mija łuszczenie się błony a skóra jest zregenerowana, ale dalsze procesy dzieją się już głębiej i aby bezpiecznie przeprowadzić kolejną pigmentację zalecam odczekać okres ok 6 tyg.
Taki proces przechodzi nasz skóra po zabiegu. Dlatego od razu po zabiegu brwi są ciemne ( nie zależnie od koloru który wybierzemy) , a później jaśnieją.
W dalszym procesie ( już po pełnym wygojeniu) na wygląd naszych brwi wpływa również wiele
czynników, m in:
*opalanie na słońcu i w solarium
*reakcje pigmentu z płynami ustrojowymi oraz kolorem skory
*nieprawidłowe procesy regeneracji naskórka
*przemiana materii , proces fagocytozy (dochodzi do wchłonięcia części pigmentu i usunięcia z organizmu), biochemia skóry, zdolność absorbowania pigmentu
*przebyte choroby w ostatnim okresie, leki
*pielęgnacja skóry po zabiegu
*na subston skóry wpływa wiele czynników które wpływają na trwałość i efekt kolorystyczny ( melanina, włókna kolagenowe, hemoglobina, karoten)
*wpływają również suplementy i chemia zawarta w żywności, kosmetyki stosowane na obszarze pigmentacji, brak właściwej pielęgnacji, zabiegi kosmetyczne peelingi, kwasy, retinol
W procesie gojenia zależy nam żeby strupki były jak najmniejsze i krótko utrzymujące się, ponieważ wzrost podrażnienia wpływa na większą eliminacje pigmentu
Tak więc sam a widzisz że na trwałość makijażu wpływa wiele czynników m in typ skóry, metabolizm skóry, sposób pielęgnacji i jest bardzo bardzo indywidualny dla każdej osoby.
Dlatego , aby utrzymać je w dobrej kondycji , proszę Cię o spotkanie po roku. Jeżeli chcesz je mieć naprawdę ładne , takie spotkanie jest nie zbędne.
Makijażu permanentnego nie da się wykonać na całe życie ( a jeżeli się da … to nie już to makijaż permanentny tylko tatuaż).

Ja się edukuję w tej kwestii cały czas, stąd ten dłuższy post , ponieważ chciałam, abyś też wiedziała, co
się dzieje z twoimi brwiami, z twoim makijażem permanentnym jeżeli już się na niego decydujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *