Porady

Jakie zabiegi możesz wykonywać po lecie

Zabiegi, które warto wykonać po lecie!

Większość z nas jest już po urlopach.
Skóra po lecie jest zazwyczaj odwodniona oraz szorstka w dotyku .
Promienie słoneczne, piasek, kąpiele w słonej wodzie, wiatr sprawiły, że cera stała się sucha i odwodniona. Czynniki te pozostawiły ślad na Twojej skórze.
Zauważyłaś drobną siatkę zmarszczek, przebarwienia, poszerzone naczynka.
Po wakacjach więc, Twoja skóra wymaga regeneracji!
Warto więc zatem pomysleć o tym jak o nią zadbać.

Powiem Ci tylko po krótce, które zabiegi możesz teraz wykonać.
Jednak dopasowanie odpowiedniego zabiegu jest kwestią indywidualną.

Zauważyłaś, ze Twoja skóra jest zanieczyszczona, możesz wykonać kawitację czyli tzw. bezpieczny peeling.
Oczyszcza bezboleśnie skórę, staję się ona gładka.
Działanie kawitacji jest oparte na wibracji ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości, które powoduje wzrost metabolizmu komórek , przyspiesza krążenie krwi, usuwa zanieczyszczony martwy naskórek. Zabieg powoduje również rozjaśnienie przebarwień i plam , oraz dotlenia i bardzo mocno nawilża.

Innym zabiegiem oczyszczającym bardzo często wybieranym przez moje klientki jest mikrodermabrazja tzw. peeling mechaniczny .
Głębiej oczyszcza i złuszcza zrogowaciały naskórek oraz wygładza i odżywia całą twarz.
Polega ona na mechanicznym ścieraniu górnych warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Taki zabieg, tak jak wspominałam wcześniej usuwa zrogowaciały naskórek. Dochodzi do regeneracji i tworzą się nowe pełno wartościowe komórki .

Jeśli zaś chodzi o zabieg złuszczająco-oczyszczający , polecam kwasy tzw. peeling chemiczny.
Złuszcza on zewnętrze warstwy skór, a celem jest pobudzenie jej do regeneracji i odżywienia. Zabieg ten pozwala także wyregulować wydzielanie sebum, czy spłycić zmarszczki. Dodatkowym jego atutem jest to , że niweluje przebarwienia, rozjaśnia ( nie wybiela) skórę.
Rodzaj peelingu dobieram indywidualnie, adekwatnie do potrzeb danej osoby.

Na ,, przebarwienia” mogę Ci również polecić zabieg laserowy.
Nie tylko je rozjaśnia, ale także skóra po takim zabiegu wytwarza więcej kolagenu , a ten sprawia, że jest jędrniejsza, bardziej napięta i wygląda zdrowiej. Poprawia się jej koloryt i jest gładsza.

Zapewne też nie raz słyszałaś o zabiegach mezoterapii .
Mezoterapia jest techniką poprawiającą napięcie i blask skóry, która odbudowuje , odżywia i regeneruje skórę twarzy i ciała.
W moim Studio Natural wykonuję mezoterapię igłową i mikroigłową .
Jaka tkwi w nich różnica?
Mezoterapia igłowa polega na śródskórnych iniekcjach aktywnych substancji, pozwala uzupełnić niedobory witamin oraz minerałów , wspomaga mikrokrążenie. Poprawi się napięcie i blask skóry. W połączeniu z kwasem hialuronowym powoduje bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie. Efekty po zabiegu utrzymują się od 6-12 miesięcy . Widać wyraźną poprawę gęstości skóry która jest odmłodzona i rozjaśniona. Jest przeznaczona przede wszystkim dla osób, które mają problem z napięciem skóry , utratą nawilżenia czy brakiem sprężystości .

Mezoterapia mikroigłowa zaś polega na odpowiednio głębokim, intensywnym , bardzo gęstym nakłuciu okolic twarzy lub innych części ciała które chcemy poddać przebudowie. Wykorzystuję się tu urządzenie ze sterylnymi , jednorazowymi kartridżami , których długość można dodatkowo regulować . Pozwala to na wprowadzenie preparatu kosmetycznego na odpowiednią głębokość . Po przez takie mikro urazy skóra zostaje pobudzona do intensywnych procesów regeneracyjnych. Co więcej , wzmaga się produkcja kolagenu i elastyny.
W połączeniu z ,,Kuracją EstGen” daje niesamowite efekty. Ten zabieg jest najbardziej doceniany przez moje klientki. Preparaty charakteryzują się tzw. ,,inteligentnym działaniem” rozwiązując dany problem skóry poprzez indywidualne dostosowanie się do jej rodzaju , wieku oraz kondycji . Zabieg działa łagodząco na stany zapalne, trądzikowe , zagęszcza skórę , spłyca zmarszczki , odbudowuje barierę hydrolipidową .
To tzw. ,,petarda” .

Kiedy zadbasz już o skórę twarzy , warto też dopieścić swoje ciało . Najlepiej zdecydować się na kompleksowość zabiegu , łącząc odżywienie skóry z usunięciem martwego naskórka. Kolejnym ulubionym zabiegiem przez moje klientki jest Bandaż Arosha .
Jest to doskonała i skuteczna broń w walce z niedoskonałościami ciała . Bandaże mają właściwości redukujące cellulit , modelujące , ujędrniające oraz nawilżające ciało. Są wykonane z delikatnej bawełny nasączonej aktywnymi składnikami , które w trakcie zabiegu przenikają w głąb skóry.

Dotrwałaś do końca?
Jeżeli tak !
To jest właśnie wytrwałość!

Tak, moja oferta zabiegowa jest dość szeroka
Nie można powiedzieć klientce , że musi Pani przeprowadzić teraz zabieg z kwasami – bo wszyscy to wykonują!!!!
Nie!
Każdy zabieg należy dopasować indywidualnie. Nie jest też powiedziane że klientka musi wykonać ,,X ” ilość zabiegu , wszystko zależy od tego co chcemy osiągnąć jaki chcemy uzyskać efekt.
Wszystkie zabiegi w moim Studio Natural są wyjątkowe , a dlaczego ?
Dlatego , ponieważ wykonuję je w swój autorski sposób jako expert w tej dziedzinie ( to już 16lat) wiem jak w pełnij to wykorzystać.

Pozdrawiam Was wszystkich .
Teresa Korecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *